Program do planowania produkcji dla małej firmy

planowanie-produkcji-narzedziownia

Choć podczas zarządzania przedsiębiorstwem należy zwracać uwagę na każdy aspekt jego funkcjonowania (np. rekrutację pracowników czy koszty finansowania prowadzonej działalności), to z punktu widzenia firm o profilu produkcyjnym jednym z najważniejszych zagadnień jest proces planowania produkcji. To właśnie od odpowiedniego rozplanowania zależy, ile jednostek produktu zostanie wyprodukowanych oraz czy ilość ta będzie optymalna i nie doprowadzi do zbyt dużej ilości zapasów w magazynie. Ponadto, umiejętne planowanie oraz gromadzenie informacji na temat produkcji umożliwi analizę kosztów oraz zwiększenie zysków przedsiębiorstwa.

Tymczasem proces produkcyjny, nawet w małych przedsiębiorstwach produkujących stosunkowo nieduże ilości wyrobów, jest skomplikowanym zagadnieniem. Nawet w sytuacji, gdy kadra menedżerska posiada wieloletnie doświadczenie obejmujące planowanie produkcji, a szeregowi pracownicy są doświadczeni, należy liczyć się z takimi zagrożeniami, jak brak przepływu informacji między kadrą pracowniczą czy nierealne, nieprzystające do rzeczywistości wymagania zarządu firmy lub klientów.

Czym jest system Prodio?

Świetnym rozwiązaniem dla przedsiębiorstw o niewielkiej skali działalności jest polski system – Prodio. Jest to dobra alternatywa dla złożonych i rozbudowanych systemów do zarządzania produkcją przeznaczonych dla dużych przedsiębiorstw. Mimo swojej pozornej prostoty, Prodio zapewnia sprawne i efektywne planowanie produkcją: https://getprodio.com/pl/planowanie-produkcji/. Niewątpliwym atutem programu Prodio jest jego intuicyjny interfejs, który sprawia, że praca z systemem staje się niezwykle prosta i komfortowa.

System planowania produkcji Prodio – najważniejsze zalety

Prodio zapewnia możliwość planowania produkcji on-line, co oznacza, że stworzenie planu produkcyjnego jest możliwe z każdego miejsca na świecie (o ile mamy dostęp do internetu). Wprowadzone przez nas informacje w czasie rzeczywistym pojawią się na urządzeniach znajdujących się w hali produkcyjnej. W ramach planu produkcyjnego możliwe jest sprecyzowanie wielkości produkcji oraz przypisane poszczególnych zadań do konkretnych pracowników.

Dzięki systemowi Prodio możliwa jest także m.in. kontrola pracowników, którzy poprzez znajdujący się w aplikacji formularz rejestrują moment rozpoczęcia oraz zakończenia wykonywania danej czynności oraz uwagi dotyczące pracy. Uzyskane w ten sposób informacje pozwolą m.in. na analizę wydajności pracowników. W zależności od potrzeb, zgromadzone dane mogą zostać wyeksportowane do innych formatów (np. do plików xls obsługiwanych przez MS Excel), co wydatnie zwiększa możliwości ich dalszego przetwarzania oraz analizy.

Powyżej opisane funkcjonalności to nie jedyne atuty Prodio. System ten może zostać wykorzystany także do planowania zamówień oraz określenia statusu ich wykonania (to pozwoli uniknąć opóźnień w realizacji zamówień dla klientów) oraz rejestracji czasu pracy (jest to szczególnie użyteczne w celu zniwelowania problemu braku punktualności u pracowników oraz znacząco usprawnia naliczanie wynagrodzeń). System Prodio jest responsywny, co oznacza, że może być on z powodzeniem uruchamiany np. na urządzeniach mobilnych (smartfon, tablet).

Oprogramowanie Prodio można bezpłatnie przetestować przez okres 14 dni, co pozwala na przeanalizowanie jego podstawowych funkcjonalności.

Podusmowanie

Zastosowanie profesjonalnego systemu informatycznego to jeden z najlepszych sposobów na zwiększenie wydajności produkcji oraz optymalizację wykorzystania zdolności produkcyjnych. Ponadto, nowoczesne rozwiązania informatyczne mogą przyczynić się do automatyzacji powtarzalnych czynności oraz polepszyć wizerunek firmy w oczach pracowników.